Nauka przez zabawę. Zabawki interaktywne dla najmłodszych

Pierwsze trzy lata są najważniejszym okresem rozwoju dziecka. W tym czasie dzieci uczy się poznawać świat i swoje otoczenie. Warto w tym czasie dobrać naszemu dziecku odpowiednie zabawki. Doskonale sprawdzą się tutaj zabawki interaktywne!

4m-dna-dinozaurow-stegozaur

Dzięki nim dziecko łatwo rozwinie swoje zdolności manualne, zdoła poznać wiele nowych rzeczy. Zabawki interaktywne pozytywnie wpływają na udoskonalanie zmysłu dotyku, wzroku i słuchu najmłodszych. Dzięki nim maluchy mogą poznawać nowe kształty, dźwięki i kolory. Jakie są dostępne zabawki interaktywne na rynku?

Instrumenty jak prawdziwe

Najpopularniejszą kategorią są bajecznie kolorowe zabawki, imitujące, zarówno wyglądem, jaki i za pomocą wydawanych dźwięków, prawdziwe instrumenty muzyczne. Różnorodność zabawek tego rodzaju jest olbrzymia. Mamy do wyboru gitary, pianinka, bębenki i perkusje oraz wiele innych.

Instrumenty te wykonane są z wytrzymałego, bezpiecznego dla małych rączek plastiku, pozbawione małych, ruchomych elementów, dzięki czemu naszym pociechom nie grozi ryzyko zadławienia czy skaleczenia. Zabawki te pozwalają na poznanie różnych instrumentów muzycznych i wydawanych przez nie dźwięków, a może także mogą wpłynąć korzystnie na zainteresowanie muzyką dziecka w przyszłości.

Połącz i złóż!

Doskonałą zabawą, która przy okazji poprawi motorykę dziecka i jego zdolności manualne, są zabawki – układanki. Mogą to być bajecznie kolorowe klocki, a także układanki, dostosowane do dziecięcych rączek. Zabawa klockami nie jest ograniczone niczym poza wyobraźnią dziecka! Zabawki tego typu mogą posłużyć też większej grupie dzieci, dzięki czemu mogą uczyć się współpracy.

Zwierzątka i konsole edukacyjne

W ciągu ostatniej dekady olbrzymią popularność wśród zabawek interaktywnych zdobyły różnego rodzaju maskotki i plansze edukacyjne. Mają one rozmaite formy, od klasycznych konsol z przyciskami, przez książeczki, pluszowe misie i inne zwierzątka, po tablety i zabawkowe telefony komórkowe.

Pluszowe pieski i kotki po naciśnięciu mogą szczekać, miałczeć lub opowiadać wierszyki i śpiewać piosenki, w zależności od wybranego modelu. Konsole edukacyjne, wypełnione kolorowymi, oznaczonymi rysunkami różnych przedmiotów przyciskami, wydają różne dźwięki.

Jakie zabawki interaktywne wybrać?

Pamiętajmy, aby wybrane przez nas układanki czy maskotki edukacyjne były dopasowane do wieku naszego dziecka, w czym pomogą nam widoczne na opakowaniach oznaczenia wiekowe. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze!

Kupujmy produkty od sprawdzonych producentów, które posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikat bezpieczeństwa CE. Nie zapominajmy też o zainteresowaniach naszych pociech, wybierajmy zabawki, którymi będą chciały się bawić!